Handel en samenwerking

Onderzoek - ontwikkeling en innovatie

Japanse DNP opent Nederlandse R&D-hub in samenwerking met TNO

Japans technologiebedrijf Dai Nippon Printing Co., Ltd. (DNP) en TNO openen een eerste internationale R&D-hub van DNP op de High Tech Campus in Eindhoven. Deze strategische samenwerking tussen DNP en TNO richt zich op de ontwikkeling van Co-Packaged Optics, een essentiële technologie voor de volgende generatie halfgeleiders.

Afbeelding TNO.

Met de samenwerking versterkt DNP zijn wereldwijde R&D-positie. De aanwezigheid van DNP in Nederland levert een bijdrage aan het Nederlandse innovatielandschap. Voor TNO bevestigt deze samenwerking TNO’s missie fundamenteel onderzoek te verbinden met marktgerichte toepassingen.

Door onder andere generatieve kunstmatige intelligentie en de verdere digitalisering groeit de wereldwijde vraag naar datavolume explosief. De energiebehoefte van datacenters is daarmee een urgent maatschappelijk vraagstuk. Co Packaged Optics, de integratie van optische en elektronische technologieën, biedt hiervoor een oplossing. Deze technologie maakt ultrasnelle gegevensverwerking mogelijk met een aanzienlijk lager energieverbruik. Daarmee is Co Packaged Optics een veelbelovende ontwikkeling voor toekomstige toepassingen in halfgeleiders.

Gezamenlijk onderzoeksprogramma
DNP en TNO werken samen met het Photonic Integration Technology Centre (PITC) aan een driejarig, gezamenlijk onderzoeksprogramma. De focus van het programma ligt op het ontwikkelen van geavanceerde verpakkingscomponenten die optische en elektrische circuits integreren. Hierbij wordt gebruikgemaakt van DNP’s expertise in microfabricatie en precisiecoating en TNO’s kennis van toegepast onderzoek en systeemintegratie.

Hideto Sakata, Hoofd Technology and R&D bij DNP: “Wij zijn zeer verheugd over de samenwerking met TNO en PITC. We verwachten onze wereldwijde technologiestrategie te versterken, wat bijdraagt aan een duurzame, digitale infrastructuur. Door een nieuwe R&D-hub te vestigen op de High Tech Campus in Eindhoven, versnellen we open innovatie en geavanceerde technologieën zoals geïntegreerde fotonica.”

Ton van Mol, algemeen directeur bij TNO: “Wij zijn trots en vereerd dat DNP Eindhoven heeft gekozen als hun eerste buitenlandse innovatiebasis, een beslissing die de leidende positie van ons land in sleuteltechnologieën zoals geïntegreerde fotonica onderstreept. Internationale samenwerkingen spelen een cruciale rol in het realiseren van de Nederlandse ambitie om 3% van het BBP te investeren in R&D.”


Meer nieuws over Handel en samenwerking
Meer nieuws over Onderzoek - ontwikkeling en innovatie