WoTS project over predictive maintenance in de maak
Een enthousiaste groep betrokken bedrijven heeft onlangs bij FHI in Leusden inhoudelijk gebrainstormd over de invulling van een seminar gericht op waardecreatie door middel van slim (voorspellend) onderhoud. Voor WoTS 2020 wordt er al gewerkt aan een divers seminarprogramma dat parallel tijdens de beurs in de Supernova-zalen van de Jaarbeurs zal plaatsvinden. Het lezingenprogramma over predictive maintenance wordt opgepakt door twee werelden: Industrial Processing en World of Automation.
De aanwezigen waren het er unaniem over eens dat het seminar ‘Predictive Maintenance’ meerdere doelgroepen moet aanspreken vanuit meerdere invalshoeken. Sommige machinebouwers of productiebedrijven zullen nog moeten beginnen met een proof-of-concept waarin er met dataverzameling slim onderhoud gepleegd kan worden. Andere asset-owners zijn al veel verder in het proces van digitalisering en hebben ook meer slagkracht om bijvoorbeeld op grote schaal machine learning toe te passen. Het seminar richt zich op meerdere niveaus die in de industrie voorkomen: van de sensor tot de productiefaciliteit.
In alle gevallen blijkt de praktijk weerbarstiger dan sommige theoretische beloftes zich voordoen. De sleutel tot succes van vernieuwende onderhoudstrajecten ligt vaak in een combinatie van factoren die binnen een organisatie op orde moet zijn: zowel op het vlak van de mensen, het proces en de technologie.
Het is verder van cruciaal belang om de businesscase rond te krijgen, terwijl het lang niet altijd duidelijk is of dat lukt. Aan de andere kant weet ieder productiebedrijf dat de schade van productiestilstand razendsnel kan oplopen. Het voorkomen van ongeplande productiestops door slimme methodes voor onderhoud te ontwikkelen zou dus eigenlijk evident moeten zijn.
Het thema komt in ieder geval al vele jaren terug: met het inzetten van data-analyse zou het mogelijk zijn om te voorspellen wanneer het optimale moment daar is om onderhoud aan productiemiddelen uit te voeren. Maar in welk stadium verkeren de technologische implementaties? Welke valkuilen zijn er ontdekt in reeds uitgevoerde proof-of-conceptfasen waar u als bezoekers van kunt leren? Welke uitdagingen zijn te overwinnen? Voor zowel machinebouwers, producerende MKB-bedrijven tot aan corporate plantowners is dit het seminar waar u inhoudelijke informatie krijgt over de laatste stand van zaken.
Als exposant van WoTS 2020 bent u van harte welkom om mee te denken over de invulling van dit seminarprogramma. Een aantal partijen heeft in de eerste brainstorm al een eerste opzet gemaakt, maar in de volgende meeting (op 29 januari 2020 bij FHI in Leusden) wordt het definitieve programma bepaald.
Heeft u interesse om mee te denken? Stuur dan een e-mail naar Tim Middeldorp (T.Middeldorp@fhi.nl ) of neem telefonisch contact op voor meer informatie door te bellen naar 033 465 75 07.


