Razendsnel met 220 km/uur over het circuit, zonder uitlaatgassen
Na vijf jaar ontwikkeling heeft het Forze-team een grote stap gemaakt door een auto te ontwikkelen die het formaat heeft van een straatauto, maar met maar liefst zes keer meer vermogen dan de auto van afgelopen jaar. "Met deze auto kunnen we de racewereld op zijn kop gaan zetten", aldus team manager Michel Haak.
Het team introduceerde met veel spektakel in een overvolle collegezaal het ontwerp op de TU Delft. Sinds de zomer hebben de studenten hard gewerkt aan het ontwerp dat op 22 februari j.l. werd gepresenteerd. De waterstofraceauto zal deze zomer haar opwachting maken op racecircuits in de Benelux en zal gaan racen in de Caterham Cup. Daarnaast zal het team ook de nodige sportwagens gaan uitdagen om te strijd aan te gaan met het groene racemonster.
Waterstof raceauto
Met het ontwerpen van een grotere auto laat het team zien dat de technologie nu al bruikbaar is in een competitieve racewagen. Met een piekvermogen van maar liefst 190 kW (260 pk) accelereert de auto binnen vier seconden naar honderd km/uur. Het continue vermogen wordt geleverd door een brandstofcel. De Forze VI produceert hierbij geen schadelijke gassen, want er komt alleen water uit de uitlaat. Het vermogen wordt gebruikt voor de aansturing van twee krachtige elektromotoren die de achterwielen aandrijven. Verder beschikt de racewagen over geavanceerde elektronica om alle systemen aan te sturen en de veiligheid te garanderen.
Forze waterstofraceteam
Het Forze waterstofraceteam bestaat uit ongeveer 75 studenten van diverse studierichtingen van de TU Delft. Ook wordt er samengewerkt met bijvoorbeeld de Haagse Hogeschool, het Grafisch Lyceum en de Rotterdam Business school. Het team is formeel het allereerste waterstofraceteam ter wereld en wil door te racen duurzame technologie ontwikkelen en op een aantrekkelijke manier presenteren. Naast racen is het team actief met het geven van presentaties en demo’s, zoals tijdens de afgelopen City Racing Rotterdam.
Caterham Cup
Komende zomer zal Forze deelnemen aan de Caterham Cup waarbij de competitie wordt aangegaan met traditionele raceauto’s. De Cup bestaat uit ongeveer tien evenementen en is geschikt voor ervaren en minder ervaren rijders. Een EU-racelicentie en racekleding is echter verplicht. Het merendeel van de evenementen duurt één dag. Het programma omvat naast de races ook testdagen, een set-up seminar en een sponsordag. De meeste races vinden plaats op Circuit Park Zandvoort en Assen. Verschillen in rondetijden zijn hierdoor goed te vergelijken en er is veel ruimte voor persoonlijke verbeteringen.