Op elektrische motorfiets de wereld rond

Een groep studenten van de Technische Universiteit Eindhoven (TU/e) heeft zich verenigd binnen het team STORM. Ze willen in 2016 op een zelfgebouwde elektrische motorfiets de wereld rond in tachtig dagen.

STORM gaat intekenen op de zogenoemde 80 Day Race (80DR). De studenten werden op het spoor gezet door Maarten Steinbuch. De hoogleraar Automotive (Control Systems Technology) aan de Technische Universiteit Eindhoven is enige tijd geleden ‘benoemd’ tot ambassadeur van DR80. Samen met nog een reeks internationale bekende figuren uit de racerij of wetenschappelijke wereld werkt hij aan de promotie van deze unieke race die uitsluitend bestemd is voor duurzame voertuigen die geen gebruik maken van verbrandingsmotoren.

Na een jaar voorbereiding lanceerde STORM begin oktober haar plannen in het Classic Park in Boxtel. Onder het motto: ‘1 team, 2 wheels, 80 days to remember’ willen de studenten gaan bewijzen dat elektrische voertuigen niet onderdoen voor de reguliere verbrandingsmotoren en al helemaal niet saai zijn. De studenten gaan proberen een motor te bouwen met een actieradius van ongeveer 700 kilometer per dag.

Missie
Om dat te bereiken, bouwt STORM aan een serie elektrische motorfietsen. Het uiteindelijke doel is om zo comfortabel, veilig en snel mogelijk om de wereld te reizen in -zoals besloten ligt in de titelnaam 80DR- tachtig dagen. Op de 40.000 kilometerlange route worden vijf van de zeven continenten aangedaan. De race-agenda voorziet in acht etappes die van de ene stad naar de andere voeren. De teams bepalen zelf welke route ze daarvoor nemen.

De studenten kiezen bewust voor een motorfiets om zoveel mogelijk aandacht te trekken. “We willen na al het succes van Stella niet opnieuw met een elektrische wagen op de proppen komen”, zo viel te beluisteren tijdens de presentatie. Stella is de eerste gezinsauto op zonne-energie van de TU/e die in 2013 tijdens zijn eerste deelname aan de World Solar Challenge in Australië meteen de officieuze wereldtitel in de wacht sleepte.

Of dat STORM ook gaat lukken, is nog de vraag. De studenten moeten waarschijnlijk wedijveren met professionele concurrenten uit de rest van de wereld. Maar het team is volop in gesprek met sponsors en bedrijven en met sommige is al een overeenkomst bereikt. Maar alle hulp is welkom, laat STORM weten.

Website Storm Eindhoven: http://www.storm-eindhoven.com