Deskundigheid voor de industriële elektronica

Het event voor Design Automation & Embedded Systems bestaat al sinds de jaren negentig van de vorige eeuw, maar zal in dit jaar voor het eerst in België plaatsvinden. Dat klinkt als een geografische ontwikkeling, maar als men het programma bekijkt dan heeft vooral het vak zich zeer sterk ontwikkeld.

Een programma met focus op hardware en de keuze tussen Linux of Microsoft is veranderd in een reeks van presentaties met sterke kennisoverdracht. Natuurlijk wordt er goede aandacht gegeven aan FPGA’s, de design flow en de productie, maar tegelijkertijd wordt gelet op communicatie, impact op kosten en de ondersteuning van het primaire proces met software tools. Je kan zeggen: alles wat een engineer, designer of ontwikkelaar wenst voor zijn project, krijgt aandacht.

Er is ook veel meer nadruk op de toepassingen gekomen. Niet alleen de gehele opzet van Internet of Things, maar ook is er aandacht voor specifieke markten als ruimtevaart en defensie. Maar dan wel zodanig, dat er altijd een koppeling met de elektronica wordt gemaakt. Meerdere PCB’s in een systeem, connectiviteit, netwerktechnologie, gateways, EMC en zo verder.

Voor de bedrijfsketen van industriële applicaties, die op basis van digitalisering en connectiviteit nieuwe kansen wil pakken, is de deskundigheid van dit vak essentieel. Engineers bij OEM’ers, machine- of apparatenbouwers en ontwikkelbedrijven kunnen tegenwoordig vooral van elkaar leren (off-line of on-line). De expertise in de Benelux is zo groot, dat het jaarlijkse D&E event zijn waarde heeft om dat netwerk toegankelijk te maken (in Nederland en België).
Geert Willems van IMEC verzorgt op beide dagen de plenaire lezing ‘Reliability of electronics: a Physics-of-Failure based system approach’. De spreker toont in de presentatie een stappenplan om tot een Physics of Failure gebaseerde analyse te komen van een complete Printed Board Assembly (PBA).
Een standaard PBA bestaat uit honderden tot een paar duizend componenten met daarbij een veel groter aantal interconnecties. Physics of Failure (PoF) analyse kan inzichtelijke en zinvolle gekwantificeerde modellen leveren voor specifieke faaloorzaken. Echter, de complexiteit van de modellen en de omslachtige berekening van stress en levensduur, maken zelfs van een eenvoudige PBA met PoF een uitdagende taak.
Deze presentatie is een goed voorbeeld van het nut van de kennisoverdracht tijdens het D&E event. De methode van IMEC levert concrete voordelen op bij de ontwikkeling, maar het vraagt wel om goede vakbekwaamheid. Dit jaar kunt u zich twee keer in die kennis laten onderdompelen.

Meer informatie en inschrijven kan via www.deneonline.nl .